У Дніпропетровській області відбувся дводенний стаді-тур для керамістів 2024
Вироби з кераміки, мабуть, є в кожному українському домі: горнята, тарілки, глечики. Та кераміку широко застосовують і в будівництві, енергетиці, медицині. Це ремесло, яким українці займалися здавна.
Найвідомішим регіоном України, де ця галузь найбільш розвинена вважається Донеччина, адже саме в цій області є поклади основної сировини – глини. Та війна внесла свої корективи. Близьке розташтування виробничих цехів змушує майстрів ставити собі запитання – чи є зміст працювати далі в галузі, якщо ворог безперервно нищить регіон?
Зважаючи на ці обставини, в Україні розпочали реалізацію проєкту «Збереження та популяризація керамічної спадщини Донеччини», що реалізується за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) “Зміцнення громадської довіри” (UCBI).
У перший день керамісти мали змогу побачити, як працюють колеги в галузі на Дніпропетровщині. Зокрема відвідали село Орлівщина, де побачили храм з унікальним керамічним іконостасом, та село Петриківка, де ознайомилися з мистецтвом петриківського розпису. Та завітали у майстерню до знаного на Дніпропетровщині кераміста Сергія Горбаня.
Наступного дня для керамістів організували відкритий діалог з регіональною та центральною владою, де учасники могли обговорити проблеми та можливості. Серед ключових проблем, що називають, керамісти, є питання з безпекою, неякісною сировиною, ціноутворенням, проблеми з кадрами.